My też chcemy i możemy grać w Bocce

[fusion_text]

W czerwcu bieżącego roku, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Krok po kroku” siedzibą w Łupkach uzyskało dotację w wysokości 4000 złotych na realizację projektu „My też chcemy i możemy grać w bocce” ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

Projekt zakłada cykl 8 treningów dla każdej placówki, od czerwca do października dla 32 uczestników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łupkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu oraz Domu Pomocy Społecznej BETEZDA w Ukcie.
Ponadto projekt zakłada organizację zawodów powiatowych w bocce dla uczestników projektu na terenie Ośrodka w Łupkach, utworzenie jednego przenośnego boiska do gry w bocce oraz zakup 3 zestawów kul do bocce dla każdej placówki, aby podopieczni mogli trenować w dowolnym czasie.
Projekt ma na celu upowszechnienie gry w bocce wśród osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Piskiego oraz integrację ze społecznością lokalną. Poprzez udział w projekcie osoby niepełnosprawne nawiążą nowe kontakty społeczne, co pozwoli im na wyjście poza swoje środowisko, zdobędą konkretne umiejętności, nauczą się gry w bocce, poznają nowy ciekawy sposób spędzania czasu wolnego, rozwiną swoją sprawność fizyczną, nauczą się nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, osiągną sukces. Realizacja projektu już się trwa.
W dniu 16 czerwca przedstawiciele placówek uczestniczyli jako obserwatorzy w VI Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bocce, w Łupkach, aby z bliska poznać zasady gry, a od 17 czerwca zaczęły się treningi w poszczególnych placówkach. Kolejny krok to rozpoczęcie budowy boiska do bocce.
W środowiskowym Domu Samopomocy w Piszu, treningi rozpoczęły się 18 czerwca 2015 roku. W czwartek, 20 sierpnia odbędzie się kolejny, szósty już trening. Oprócz ośmiu wytypowanych podopiecznych w szkoleniach bierze udział pani Marta Piłat, terapeuta, która będzie przygotowana do prowadzenia zajęć z bocce i przygotowywać będzie zawodników do udziału w corocznych powiatowych zawodach w bocce.

[/fusion_text][images picture_size=”fixed” hover_type=”none” autoplay=”no” columns=”5″ column_spacing=”13″ scroll_items=”” show_nav=”yes” mouse_scroll=”no” border=”yes” lightbox=”yes” class=”” id=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”https://sds-pisz.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC00994.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”https://sds-pisz.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC00996.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”https://sds-pisz.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC01005.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”https://sds-pisz.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC01007.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”https://sds-pisz.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC01012.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”https://sds-pisz.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC01013.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”https://sds-pisz.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC01016.jpg” alt=””][/images]