„Bajkowy sen Marianki” w Szkole Podstawowej nr 1

W zeszły piątek (26 Luty) w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu, odbyła się premiera spektaklu pt. „Bajkowy sen Marianki” w wykonaniu podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu. Reżyserią oraz przygotowaniem aktorów zajmowała się Ewa Krygier – Bosak – Terapeutka prowadząca w naszym domu pracownię muzyczno – teatralną.

Przed występem Pani Ewa przedstawiła dzieciom szczytną ideę prowadzenia Środowiskowego Domu Samopomocy oraz podjęła rozmowę na temat zjawiska niepełnosprawności. Następnie do akcji wkroczyli aktorzy. Fabuła przedstawienia przenosi widza w świat snu małej dziewczynki – Marianki (w tę postać wcieliła się opiekunka z naszego ośrodka – Pani Basia Wolska), w którym spotyka bohaterów jej ulubionych bajek.

Po występie dzieci odpowiadały na pytania związane z obejrzanym wcześniej spektaklem. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były przez Mariankę słodkościami. Zabawa była niezwykle udana, o czym świadczą uśmiechnięte twarze licznie zgromadzonych na sali dzieci. Zresztą zobaczcie to sami. Zdjęcia poniżej.

W poniedziałek (29 Luty) nasz występ obejrzą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu, a we wtorek (1 Marzec) gramy na oficjalnym otwarciu Zakładu Aktywności Zawodowej w Piszu. Oj, będzie się działo!

A oto pełna obsada aktorska:

Barbara Wolska – Marianka

Irena Niedźwiedzka – Mama

Anna Syta – Pinokio

Waldemar Fiertek – Wilk

Witold Klama – Kubuś Puchatek

Anna Muzyk – Królewna Śnieżka

Ewa Krygier – Bosak – Narrator