VI Wojewódzki Turniej Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy

Siódmego lipca br. miało miejsce niezwykłe wydarzenie w życiu Naszego Domu. Tego dnia odbył się VI Wojewódzki Turniej Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy. Turniej corocznie organizuje Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu wraz z Ewangelickim Stowarzyszeniem Betel przy współudziale Piskiego Domu Kultury oraz Gminy Pisz.

W tym roku do tanecznych zmagań stanęło pięćdziesięciu tancerzy z dziesięciu Środowiskowych Domów Samopomocy niemal z całego województwa Warmińsko – Mazurskiego. Mieliśmy zaszczyt gościć ŚDS z: Węgorzewa, Kwietniewa, Ukty, Wolnicy, Mikołajek, Piecek, Prejłowa, Nowej Wsi Ełckiej, Białej Piskiej … i Pisza.

Jak co roku Turniej ma swój przewodni styl taneczny. Do tej pory były to m. in. tańce: afrykańskie, ludowe czy orientalne. W tym roku poprzeczka poszybowała w górę, gdyż tematem wiodącym był tzw. Street Dance, czyli luźne tańce uliczne, wymagające od tancerzy dużej sprawności fizycznej i sporej koordynacji ruchowej.

I jak co roku podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, pomimo swoich oczywistych przeciwności, tych intelektualnych jak i fizycznych, nie zawiedli. Pokazali, co znaczy prawdziwy hart ducha i czerpanie radość z tańca. Widzowie byli zachwyceni, podobnie jak terapeuci, którzy przybyli wraz ze swoimi tancerzami na Turniej.

Walka o miejsca odbywała się w dwóch kategoriach: Para i Grupa. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

Kategoria PARA:

1 miejsce – ŚDS Węgorzewo; 2 miejsce – ŚDS Prejłowo; 3 miejsce – ŚDS Ukta; Wyróżnienie – ŚDS Piecki

Kategoria GRUPA:

1 miejsce – ŚDS Kwietniewo; 2 miejsce – ŚDS Prejłowo; 3 miejsce – ŚDS Wolnica; Wyróżnienie – ŚDS Biała Piska

Było nam bardzo miło gościć tylu fantastycznych tancerzy. Pozdrawiamy wszystkich i serdecznie zapraszamy za rok!